Mustafa Bayındır

1972 Konya doğumlu olan Mustafa Bayındır lisans eğitimini İngilizce olarak işletme dalında 1995 yılında Çukurova Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Finansmana olan ilgisinden dolayı ilk mesleğini bankacılık olarak seçmiş ve 10 yıl boyunca 6 ayrı bankanın çeşitli şubelerinin pazarlama birimlerinde yönetici olarak görev almıştır.

Finansman dünyasındaki satış ve ekonomi tecrübelerini daha geniş ölçekte kullanabilmek amacıyla bankacılıktan sonra çok uluslu bir Amerikan şirketinde bölge müdürlüğü görevini yürütmeye başlamıştır. Yaklaşık 4 yıl kaldığı bu görevde Türkiye’nin birçok şehrini karış karış gezerek, şirketin Çanakkale’den KKTC’ye kadar olan geniş bölgedeki dağıtım ağının yeniden oluşturulması, satış kadrolarının seçilmesi, eğitilmesi ve pazardaki kontrolü gibi birçok konuda çalışmalar yapmıştır.

4 yıl yoğun seyahat içeren bir görevin sonunda, kendine ait iki ayrı marka ile 2009 yılından itibaren hem satış, hem finansman hem de yönetim alanındaki tecrübelerini akademik bilgilerle birleştirerek aktarma yolunu seçmiştir. Gerek kendi çalıştığı şirketlerde gerekse yer aldığı sivil toplum örgütlerinde 1998 yılından bu yana binlerce katılımcıyı eğitmiş ve yıllar içerisinde katıldığı çeşitli eğitim ve sertifikasyon programları ile bu konudaki uzmanlığını artırarak eğitmenlik kariyerini böylece profesyonel platforma taşımıştır. Yönetim ve Organizasyon alanında yaptığı Yüksek Lisans çalışmaları ile yönetsel olarak birçok konunun yanında özellikle İnsan Kaynakları yönetimi ve gelecek kuşakların iş dünyasına etkin adaptasyonuna yönelik projeler üzerine çalışmalar da yürütmektedir.

Türkiye’deki ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından akredite edilmiş 3 eğitim ekolünden biri olan ERICKSON COLLEGE INTERNATIONAL’dan sertifika sürecini tamamlayan Mustafa Bayındır, Türkiye’deki 124 Erickson Profesyonel Koçundan biri olmaya hak kazanmıştır. Bu çerçevede başladığı mesleki koçluk çalışmalarını 2010 yılından bu yana hem kurumsal hem de bireysel alanda koçluk yaparak kendi açtığı koçluk ofisinde sürdürmektedir. Magic Metaphors adı verilen ve bilinçdışı süreçlere metaforik yaklaşımlarla bireylerin farkındalık ve performans artışını sağlayan sertifika sürecini tamamlayarak bu konuda çeşitli çalışmalarda bulunmuştur. Halen Nöron Eğitim Merkezi bünyesinde başta üst düzey yönetici koçluğu olmak üzere bireylere profesyonel koçluk hizmeti vermektedir.

Kurucusu olduğu NÖRONÜS Nöron Eğitim Merkezi çatısı altında 12 ayrı eğitmenle hem bireylere hem de kurumlara yönelik kişisel gelişim eğitimleri vermeye devam etmektedir. Eğitimlerle eş zamanlı olarak sektörde irili ufaklı birçok firmaya yönetim, insan kaynakları, satış, pazarlama konularında danışmanlık hizmetlerini de sürdürmektedir.

Bir çok farklı projede yer almasının yanında 2014 yılında TUBİTAK desteği ile hayata geçirilen Ege Üniversitesi Teknoloji Transfer ofisi ve ABİGEM İzmir tarafından yürütülen Mentör Ege projesinde, Ege Bölgesindeki Kobi’lerde İnovasyon Kültürünün oluşturulmasına yönelik seçilmiş 25 sertifikalı mentörden biridir. Halen bu proje kapsamında mentörlük hizmeti vermeye devam etmektedir.

Muhtelif zamanlarda İzmir Ekonomi Üniversitesinde yarı zamanlı eğitmen görevini de yürüten Mustafa BAYINDIR, birçok sivil toplum örgütünün ve özel kuruluşun motivasyon konuşmacısı davetlisi olarak verdiği kişisel gelişim seminerleri ile bilgi ve tecrübelerini geniş kitlelere aktarmaktadır.

NÖROMEDYA adını verdiği Dijital pazarlama şirketi ile Sosyal medya araçlarının yönetimi ve dijital medya pazarlaması konularında özellikle kurumlara yönelik hizmetlerini sürdürmektedir. NÖROMEDYA bünyesinde oluşturduğu uzman ekibi ile kurumların dijital medya pazarlama araçları konusundaki bilgi eksiklerini gidermek üzere eğitimler vermekte ve dijital medya pazarlama hizmetlerini profesyonel olarak sunmaktadır.

Birçok sivil toplum örgütünün aktif üyeliğini ve yönetim kurulunu üyeliğini yürütmüş olan Mustafa Bayındır, koçluk ve mentörlüğe yönelik meslek kurumlarından ICF International (Uluslararası Koçluk Federasyonu) ve EMCC (European Mentoring and Coaching Council) Avrupa Mentörlük ve Koçluk Konsülü Türkiye üyesidir.

Proje ve faliyetlerimizden haber alın.

Bize Ulaşın

NÖRON ÖZEL EGT. VE DAN. HİZ. LTD. ŞTİ.

Alsancak Mahallesi 1473 Sokak No:5 
Muzaffer Tuzcuoğlu iş merkezi Kat.3 D.303 Konak / İzmir

T02324634223

Einfo@noronus.com